Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Araç kiralama uzun dönem konusunda bilinmeyenleri sizler için bir araya getirdik. Bireysel uzun dönem araç kiralama yapacaklar kiraladıkları aracın kaskosunun olmasına mutlaka özen göstermelidirler. Ayrıca aracın tüm bakımlarının yapıldığına,hgs ve ogs gibi köprü geçişi için sistemlerinin açık olmasına,kışın araç kiralanacaksa kar lastiklerinin olmasına dikkat etmelidirler. Hatta aracın deposunun dolu olmasına bile dikkat ediniz.

Uygun oto kiralama alacağım diye daha sonradan istenmeyen hem maddi hem de manevi sonuçlar ile karşı karşıya gelmek istemeyenlere Kıbrıs’ta Ercan Havalimanı maceramı anlatmak istiyorum. İstanbul’dan Kıbrıs’a uçak biletlerimizi aldık. İlk başta araba kiralamayı düşünmüyorduk ama Kıbrıs Ercan Havalimanı ile Girne merkez arasında ciddi bir mesafe var. Kıbrıs’ta ulaşım da öyle aman aman bir güzellikte de değil. Amacımız Kıbrıs’ın Girne,Lefkoşa,Gazimagusa ve Güzelyurt şehirlerini gezmek olduğu için uygun kiralık araba arayışına girdik. Bir tane rent a car firmasına gidip Ford Fiesta aracı kiraladık. Her şey tam yoluna girdi derken arkadan gelen bir kadın sürücü kiralık aracımıza çarptı. Daha sonra polis geldi. Kazanın nasıl olduğunu sordu. Biz o an ne yapacağımızı şaşırmıştık. Daha sonra rent a car firmasını aradık hemen olay yerine geldi. Uygun fiyata oto kiralama yaptığımız için bizden arabanın yatış parasını da alacaklar diye düşünürken üzerine bir de yeni araç tahsis ettiler. Bizim ki tamamen şanstı sanırım.

Uygun Kiralık Araç

Bizim durumumuz sanırım bir istisnaydı. Uygun fiyatlı arabalarda genelde aracı siz istemeden de olsa zarar verirseniz mesela bizim hiç bir suçumuz yoktu arkadan araba geldi bize çarptı. Bu durumda bile sizden o arabanın tamircide geçirdiği süre kadar ücret istiyorlar. Ama uygun fiyata araç kiralama yaptım diye sevinen arkadaşlara rent a car firması çok farklı yaptırımlar yapmışlar. Buradaki en önemli konu araç kiralama esnasında sizlerin önüne gelen sözleşmelere dikkat etmeniz olacaktır. Ufak ufak yazıları hangimiz okuyoruz öyle değil mi? Ama baştan şartları peşin peşin konuşun. Depoyu dolu alırım dolu benzin deposu teslim ederim gibi şartları masaya yatırın. Öte yandan bir günde kaç km hakkınız olduğunu da iyice sorup soruşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir