En Uygun Rent A Car Firmaları

En uygun rent a car firması sizce en ucuz aracı size tahsis eden firma mıdır? Yoksa müşteri memnuniyeti en üst düzeyde olan firma mıdır? Bugün sizlerle kiralık en uygun araçların bazı avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Benim şahsi fikrim en uygun kiralık araba en ucuz araba değildir. Uygun kelimesinin bir çok anlamı olduğu için ben bunu sizin için en ideal araba olarak yorumluyorum.

Kiralık en uygun araçlar genelde depoları boş verilir. Pek tabi aracın deposunun da boş verilmesi istenir. Siz aracı teslim esnasında belki benzin biter diye en azından 20 30 TL daha fazla benzin atarsınız. Dolayısıyla rent a car firması bu şekilde sürekli olarak her müşteriden 20 30 TL kara geçmiş olur. Mesela aracın fiyatı zaten 120 TL’dir ama araç kiralama firması size indirim yaptığını söyleyerek 100 TL’ye verir. Bütün oyun aracı teslim esnasında bozulur. Kiralık araç en uygun bence deposu dolu alıp deposu benzin dolu teslim etmektir. En azından aracı kiraladıktan sonra rent a car firmasına yakın bir benzincide depoyu fulleyebilirsiniz. Kafanız da hiç karışık olmaz. Kiralık araç uygun fiyat dediğimiz gibi 100 TL ile 150 TL arasında olsa da size aracı teslim sırasında boş senet imzalattırıyorlar. Bu boş senedi de aracı teslim esnasında geri almayı unutmayın. Diyelim ki zaten siz aracı teslim alma esnasında koltuktaki döşemedeki yanık sigara izmariti lekesini fark etmediniz. İşte bu durumda başınıza büyük bir bela almış olursunuz. Ucuz etin yahnisi yenmez atasözü burada da kendini ispat edip ucuza araba kiralayanların başını ciddi derecede ağrıtmış oldu.

En Uygun Oto Kiralama Firmaları Nerededir?

Kiralık en uygun araçlar havalimanlarında asla olmaz. Türkiye’nin sadece İstanbul,İzmir Ankara gibi illerinde değil hangi şehrinde olursa olsun kiralık araç uygun fiyat arayışında iseniz kesinlikle havalimanlarını tercih etmeyiniz. Kesinlikle diyorum çünkü konumuz uygun fiyata araç kiralamaktır. Yok benim için para sorun değil diyorsanız şöyle bir bakış açısını da değerlendirmek gerekiyor. Bu iş aslında tamamen şans işi. En kral ve en popüler marka düzeyi yüksek bir firmadan araç kiralarsınız ve araç başınıza çoraplar örüp bela olurken gidip mahalle arasından araç kiralarsanız şansınıza km’si düşük cillop gibi bir araç da denk gelebilir. Kiralık araç en uygun elbette mahalle arasında değildir. En azından fiyat noktasında şehir merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir