Trabzon Araç Kiralama Fiyatları

Trabzon araç kiralama firmaları genellikle Trabzon Havalimanı iç hatlar gelen yolcu tarafında bulunmaktadır. Türkiye’de genellikle İstanbul’da dış hatlar gelen ve giden yolcu olmasına alışan gurbetçi vatandaşlarımız Trabzon’da da dış hatlar olduğunu düşünse de maalesef Trabzon Havalimanı’nda dış hatlar yoktur. Trabzon rent a car firmaları bu durumdan pek memnun olmasalar da yapacak bir şey yok.

Trabzon Türkiye’de en çok turist çeken şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Bunun sebebi olarak Karadeniz’in eşsiz güzelliği ön plandadır. İnsanlar İstanbul,Bursa ve İzmir gibi illerimizde uzun bir yolculuk yapmak yerine Trabzon Havalimanı’na uçakla gelip daha sonra Trabzon araba kiralama şirketlerinden araba kiralayıp güzel bir Karadeniz turu yapmayı tercih ediyorlar. Trabzon bu noktada Ordu kadar şanslı diyebilirim. Eğer Doğu Karadeniz turu yapıp daha sonra Artvin ve hatta Gürcistan Batum’a kadar gitmek istiyorsanız Trabzon oto kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. Karadeniz’li birisi olarak itiraf etmeliyim ki Doğu Karadeniz bir başka güzelliklere sahip ilimizdir. Defalarca Karadeniz’e gitmiş birisi olarak size bir rota da çıkarmak isterim. Öncelikle Trabzon rent a car şirketlerinde günlük araba kiralama fiyatları 100 TL’den başlıyor. Tabi bu fiyatlar binek araçlar içindir. Ama siz Karadeniz yaylalarını da görmeden buraları terk etmeyin. Bu yüzden Suv araçlar ya da jeep tercihleri yapmanızı tavsiye ederim. Zira Pokut Yaylası’na normal araç çok zor çıkıyor.

Oto Kiralama Trabzon

Trabzon havalimanı araç kiralama şirketleri sizlere hangi amaçla araç kiraladığınızı soracaklardır. Ama gitmeden önce kafanızda şekillenmesi açısından sizlere bu tavsiyeleri verdim. Şimdi gelelim Karadeniz’de mutlaka gezilecek görülecek yerlere. Trabzon’da araba kiraladıktan sonra mutlaka Trabzon’un Boztepe’sinde manzaraya karşı bir mıhlama yemelisiniz. Boztepe Ordu ilimizde de vardır. Bu yüzden ikisini sakın karıştırmayın. Daha sonra tepeye çıkıp Trabzon’daki kiliseleri görebilirsiniz. Bu bölge bittikten sonra Trabzon Sümela Manastırı’nı da görün derim. Araç kiralama Trabzon ilinde neden bu kadar önemli olduğunu Trabzon Uzungöl’e çıkan yolun uzunluğunu görünce anlayacaksınız. Uzungöl’e isterseniz ertesi gün gidin şimdi sizleri mükemmel bir yere gönderiyorum. Trabzon Maçka Livera Köyü. İster kamp ister karavan kampı yapın. Burası tam size göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir