Uygun Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Uygun araç kiralama için öncelikle bir çok firmadan fiyat teklifi almanız gerekiyor. Bir çok firma aynı marka kiralık arabaya farklı fiyat tarifeleri çıkartabiliyor. Uygun araba kiralama yapmanın 1.kuralı her şeyden önce fiyat araştırması yapıp fiyat/performans olarak en doğru arabayı seçmektir. Dikkat ettiyseniz en ucuz araba kiralamaktan bahsetmiyoruz. Buradaki amacımız sizler için hem maddi olarak hem de işinizi görebilecek en uygun arabayı sizler için bulmaktır.

Çok çok yakın bir zamanda araba kiraladığım için uygun fiyata araba kiralama konusunda çok derin araştırmalar yaptım. Peki bu süreçte neler yaşadım bugün sizlere bunları aktaracağım. Eğer illa şu arabayı istiyorum diyorsanız öncelikle bu araç marka model takıntınızdan vazgeçmenizi tavsiye ediyorum. Her marka araç her araç kiralama firmasında olmayabiliyor. Zaten tüm rent a car firmaları ağırlık olarak ya Ford marka ya da Fiat marka araçları elinde bulunduruyor. Uygun araba kiralama konusundan önce eğer ehliyetiniz 2 yıllık değilse ya da 2 yıla yakın bir tarihte değilse size araç verilemeyeceği bilgisinin de altını çiziyorum. Boşuna nefesinizi ya da zamanınızı tüketmeyin. Uygun araç kiralama fiyatları 100 TL ile 150 TL civarında. Tabi bu rakamlar her ne kadar günlük de olsa size sadece tek günlük araç vermiyorlar. En az 2 gün araç kiralamak zorundasınız. Aracınızı ise 2 şekilde teslim alabilirsiniz. Ya araç kiralama firmasının aramış olduğunuz ofisine giderek aracı teslim alırsınız ya da ayağınıza yani adresinize teslim yapıyorlar.

Uygun Araba Kiralama

Rent a car için en uygun araba bakıyorsanız çok fazla fiyata takılı kalmayın. Yani fiyat araç kiralama konusunda bir kriter mi? evet kriter. Ama ucuz araba kiralayacağım diye de çok uğraşmayın. Zaten piyasa 3 aşağı 5 yukarı bellidir. Kiralık uygun araçlar genelde kilometreleri milyona ulaşmış,kırık dökük bakımsız ve özensiz araçlar olduğu için yolda kalma riskiniz de buna göre artıyor. Zaten eğer araç kiralayacaksanız o gün sizin için özel bir gündür. Ailecek denize gitmek,düğüne gitmek ya da tatile gitmek için araç kiraladığınızı düşünün. Ve şimdi de o gününüzün araç yolda kaldığı için kötü sonuçlandığını düşünün. Özetle; Sizin için en uygun kiralık araba bakımları zamanında yapılmış ve km’si düşük araçlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir